Travelist.sk

Sprievodca cestovaním nielen po mestách

Vitajte

cestovanie

Cestovanie v krvi



Všetko, čo sa deje dnes na cestách musí byť už sociálne a online. Základom cestovanie je spoznávanie novej kultúry a prostredia. Svet má svoje čaro ak sa človek dokáže poriadne pozerať a počúvať aj ľudí okolo seba. V dnešnom online svete sme všetci na jednej lodi, ktorá sa stále zväčšuje a medzi prístavmi je čoraz menšia vzdialenosť. Ľudí robí ľuďmi to ako sa k sebe správajú a cestovanie je spôsob ako si navzájom otvárať srdcia..

Cestovanie do USA


Chystáte sa stráviť dovolenku v Spojených štátoch a neviete koľko vás to bude stáť, kde budete bývať a čo jednoznačne navštíviť? Tak ste na správnom mieste. Tu sa dozviete všetky potrebné informácie. Spojené štáty americké si získajú každého z vás. Na jednej strane krásne pieskové pláže, vodopády, národné parky. Na strane druhej známe obchodné centrá, drahé kasína a veľké mrakodrapy. 

cestovanie do usa

Pred cestou naprieč Amerikou by ste však mali rátať aj s faktom, že je to najľudnatejšia krajina sveta, ktorá víta turistov z celého sveta. Takže, ak sa rozhodnete pre túto dovolenku v lete je pravdepodobné, že miestne pamiatky a atrakcie budú preplnené turistami a ceny budú podstatne vyššie. Najvhodnejším obdobím na dovolenku sú teda jarné, alebo jesenné mesiace. Keď už máte teda zvolený termín a kúpenú letenku je ešte potrebné vybaviť vstup do krajiny, tzv. ESTA, alebo víza v závislosti od doby trvania vašej dovolenky. 

USA

Ak patríte medzi tých, čo majú radi všetko pekne naplánované a nič nechcete nechať na náhodu, zabezpečte si ubytovanie a letenky do usa dopredu. Množstvo motelov, hostelov, ale aj luxusných hotelov vám ponúknu svoje služby. Stačí vám k tomu len vedieť základy anglického jazyka a okolo 30 amerických dolárov na noc v závislosti na lokalite a úrovni ubytovne. Čo sa týka stravovania v Amerike máte možnosť ochutnať všetky typy kuchýň, talianske, čínske, indické, ale aj typické americké steaky či fastfood. Za jedlo tu zaplatíte od 6 amerických dolárov, avšak v reštaurácií nezabudnite nechať čašníkovi prepitné. 

Keďže Amerika je tretím najväčším štátom je potrebné, aby ste si zvolili ten správny spôsob dopravy. Možností máte hneď niekoľko. Letecká doprava je vhodná predovšetkým na presun na dlhé vzdialenosti. Ceny leteniek sú primerané, pohybujú sa okolo 400 dolárov. Vlaková a autobusová doprava je predovšetkým pre kratšie vzdialenosti. Výhodné je aj využiť požičovňu áut, alebo zamávať na nejakého vodiča taxislužby, ktorý vás ochotne odvezie kam len budete chcieť. Američania sú veľmi milí a prívetiví ľudia, radi vám poriadia a ukážu tie najzaujímavejšie miesta. Je len na vás, či sa rozhodnete pre rušný New York, slnečné pláže v Miami, či Golden Gate Bridge v San Franciscu.  

USA cestovanie

Pri každej ceste do zahraničia by ste si mali dávať pozor hlavne na vaše zdravie. Čo tak si podporiť imunitu s prírodnými doplnkami ?Viac informácii nájdete na najtelo.com